Na een paar weken geen wedstrijden was het eindelijk zo ver. Afgelopen zaterdag was de regiofinale bovenbouw Midden-Nederland in Amersfoort. Gedurende het seizoen konden onze jeugd- en juniorturnsters van de B-selectie tijdens de twee kwalificatiewedstrijden in het rayon zich plaatsen voor de regiofinale. In deze finale komen de beste turnsters uit alle rayons van Midden-Nederland bij elkaar. Hoe knap dat wij met 7 finalisten mochten deelnemen.
De dag begon met Lauren de Groot bij de jeugd H. Trainster Sanne was er bij en sprong was het eerste onderdeel van Lauren. Ze is van van de weinige die een half in/half uit springt en met haar 10,500 (hoogste score) begon ze goed aan de wedstrijd. Haar brugcijfer 11,167 punten was goed voor de tweede score. Lauren ging goed. Op balk liet ze helaas punten liggen mede door een val met pirouette. Dat was jammer maar ze herpakte zichzelf goed op vloer met een 10,400 (3e score). In dit grote deelnemersveld van 26 turnsters werd Lauren knap 5e. Een zeer goede prestatie in een finale in de regio!

In ronde 2 was het de beurt aan Isis den Otter bij de jeugd F. Isis turnt een lekker seizoen en wat kan ze op een finale? Ook Isis begon op sprong en zij turnt als enige een half in/heel uit. Dat is al knap op zich en haar 10,450 (6e score) was een goed begin. Op brug de hoogste score met 11,200 punten. Ook op balk en vloer stabiele oefening en Isis won deze finale! Haar gouden medaille werd omgehangen, ze werd uitgeroepen tot regiokampioen en daarna bleek dat ze ook de beste was over het gehele seizoen dus ook nog een beker omdat zij seizoenkampioen was geworden! Wat een zeer goede prestatie. De top 3 moet altijd verplicht promoveren maar omdat Isis volgend seizoen junior wordt gaat ze al een niveau hoger dus dan hoef je niet twee stappen.

Sanne kreeg in ronde 3 hulp van Pleun want op beide banen kwamen turnsters van DOS in actie. Op baan 2 de jeugdturnsters (G) Isa Schuurman, Fien Boere en
Doehae l´Maknin en op baan 1 de junioren G Chelsey van den Broek en Hailey Bakker.

Ook deze turnsters begonnen allemaal op sprong en bij de jeugd zette Isa gelijk de toon. Haar half in/half uit leverde een 10,550 op (2e score). Op brug en vloer was ze de beste en ondanks wat puntenverlies op balk won ze overtuigend deze finale. Naast haar gouden medaille werd ook zij uitgeroepen tot seizoenkampioen en net als Isis wordt Isa volgend seizoen junior dus gaat al een niveau hoger turnen. Wat weer een knappe prestatie!
Haar maatjes Fien en Doehae turnden ook een lekkere wedstrijd in dit grote deelnemersveld van maar liefst 32(!) finalisten. Hoe knap is het dan dat Fien top 10 haalde (10e plaats) en Doehae net daar buiten op een 12e plaats. Ook voor dit duo een geweldige finale met goede resultaten!
Op de andere baan dus de junioren Chelsey en Hailey. Chelsey begon de wedstrijd met de hoogste score op sprong (11.000). Hailey sloot goed aan met 10,400 punten.(4e). Hailey turnde sowieso stabiel want werd zowel op sprong, brug als vloer 4e. Op balk liet ze wat punten liggen zodat ze in het eindklassement 6e werd maar wat knap tussen 20 finalisten. Chelsey was ook het beste op balk en op brug en vloer was ze 9e. Voor haar was de zilveren medaille en deze tweede plaats in de finale betekent dat zij volgend seizoen verplicht moet promoveren. Weer een nieuwe uitdaging!


Wat een geweldige dag hebben we achter de rug en wat hebben deze 7 finalisten het goed gedaan!